Facebook គឺជាគេហទំព័រដែលមានប្រជាប្រិយបំផុតក្នុងពេលបច្ចុប្បន្ន ជាពិសេសក្នុងស្រទាប់យុវវ័យ អ្នករាល់គ្នាសុទ្ទតែចេះប្រើប្រាស់វាទាំងអស់។ ប៉ុន្ដែពេលថ្មីៗនេះក៏មានការិះគន់ផងដែរចំពោះគេហទំព័រមួយនេះ គឺពីសំនាក់ឪពុកមា្ដយ លោកគ្រូអ្នកគ្រូ សាស្ត្រាចារ្យដែលថា កូនៗនិងសិស្សនិស្សិតភាគច្រើនបានងប់ងល់ ទៅនិងការលេងជាមូយ Facebookនេះ។ ថ្មីៗនេះលោក Iric Jackson ស្ថាបនិកជាន់ខ្ពស់នៃក្រុមហ៊ុន អគ្គិសនីបាននិយាយថា៖ facebook និងត្រូវលែងមានអ្នកប្រើប្រាស់ច្រើនទៀតហើយក្នុងរយះពេល ៨ឆ្នាំខាងមុខទៀត។
លោកបានបន្ដទៀតថា៥ ទៅ៨ឆ្នាំទៀត facebook និងត្រូវដូលរលំដូច Yahoo អញ្ចឹង។យើងដឹងមកហើយថា yahoo នៅតែអាចរកប្រាក់ និងផលចំណេញបានច្រើន គឺវាមានអ្នកប្រើប្រាស់រហូតដល់ ១៣,០០០នាក់ ប៉ុន្ដែបើគិតជាភាគរយ គឺវាមានត្រឹមតែ ១០ភាគរយប៉ុណ្ណោះនៅឆ្នាំ ២០០០។
លោក Iric បាននិយាយទៅកាន់ CNBC នៅតាមផ្លូវថា facebook មានការដូលរលំដោយសារmordern', mobile web មានការរីកចម្រើនខ្លាំពេក។ នេះគាត់ចង់និយាយថា social networkមានការធ្លាក់ចុះដោយសារតែប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា របស់ mobile មានប្រជាប្រិយ និងទាក់ទាញចំពោះយុវ័យខ្លាំងពេក ដែលនាំអោយពួកគេងាកទៅរកការលែងហ្គែម ឬអ្វីដែលថ្មីៗជាងនេះ៕