លោកម៉ម សារ៉ាវឌី ហៅខ្លា មន្ត្រីនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតស្រាលនៃ ស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញខណៈពេលកំពុងបើកម៉ូតូឌុបមិត្តភ័ក្តរបស់ខ្លួននៅតាមដងផ្លូវ មុខផ្សារហេងលី ត្រូវបានខ្មាន់កាំភ្លើងដែលជាមិត្តភ័ក្កខ្លួនឯង ដែលកំពុងជិះម៉ូតូជាមួយគ្នានោះ បានបាញ់សម្លាប់ចោលយ៉ាងសាហាវ។
/ ហេតុការនេះកើតឡើង កាលពីវេលាម៉ោង ប្រហែល ២និង៤៥នាទីរសៀលថ្ងៃទី ១១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០១២ តាម​បណ្តោយ​ផ្លូវ​លេខ​ ២៧១​ ទល់មុខ​ផ្ទះសំណាក់​អង្គ​រមាស​ សង្កាត់​ទឹកល្អក់​៣​ ខណ្ឌទួលគោក​។​ ​យោងតាមប្រភព​ព័ត៌មាន​ពី​កន្លែង​កើតហេតុ​បាន ​ឲ្យ​ដឹង​ថា​ មុន​ពេល​កើតហេតុ​អ្នក​ទាំង​​២​ជាអ្នក​​ស្គាល់​គ្នា​​ បាន​ ជិះ​ម៉ូតូ​ម៉ាក​ស្មាស​ ពណ៌​ខ្មៅ​ ធ្វើ​ដំណើរ​តាម​ បណ្តោយ​ផ្លូវ​២៧១​ពី​ត្បូង​មក​ជើង​ លុះជិះជិតដល់កន្លែងកើតហេតុ គេឮស្នូរសំឡេងជនសង្ស័យ និងជនរងគ្រោះ ឈ្លោះប្រកែកគ្នាខ្លាំងៗ ស្រាប់តែមួយសន្ទុះក្រោយមក គេឃើញជនសង្ស័យដែលជិះខាងក្រោយ ដកកាំភ្លើងខ្លីពីចង្កេះ ភ្ជង់ក្បាលជនរងគ្រោះ បាញ់ក្បាល ជនរងគ្រោះពីក្រោយ ត្រូវចំនួន ២គ្រាប់ ដួលធ្លាក់ពីលើម៉ូតូស្លាប់ភ្លាមៗតែម្ដង។
តាមប្រភពព៌ត៌មានពី មន្ត្រីនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតធ្ងន់រាជធានីភ្នំពេញម្នាក់ បានឲ្យដឹងថាជនរងគ្រោះត្រូវបានគេស្គាល់ឈ្មោះ ខ្លា ជាមន្ត្រីនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតស្រាលរាជធានី ភ្នំពេញ ហើយការបាញ់សម្លាប់នេះ មិនមែនជាករណីប្លន់នោះឡើយ ជាការសងសឹកគំនុំ។width=482
​ក្រោយ​ពេល​កើតហេតុ​ ជនសង្ស័យ​មាន​គោលបំណង​គេចខ្លួន​ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​កងរាជអាវុធហត្ថ​ ក្រុង​ដែល​ល្បាត​ចាប់​ឃាត់ខ្លួន​បាន​ភ្លាមៗ​រួច​បញ្ជូន​ទៅ​ទីបញ្ជាការ​កង​ រាជ​អាវុធ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ដើម្បី​ធ្វើការ​សាកសួរ​ និង​រឹបអូស​បាន​កាំភ្លើង​ម៉ាកឡុកCZ75 មួយ​ដើម​ផង​។​
តាមប្រភពព័ត៌មានពីប៉ូលិស បានឲ្យដឹងថា ដៃដល់មិនបានសារភាព ពីមូលហេតុ ដែលបណ្ដាលឲ្យរូបគេ បាញ់សម្លាប់ជនរងគ្រោះនោះឡើយ ប៉ុន្ដែសមត្ថកិច្ច បានឆែកឆេររកឃើញ មានលុយមួយចំនួន រួមទាំងកញ្ឆាក្រៀម ចំនួន ២កញ្ចប់ ហើយជនសង្ស័យ ត្រូវបានគេ សន្និដ្ឋានថា កំពុងស្ថិតនៅក្នុងអាការ ស្រវឹងកញ្ឆាជោកជាំផងដែរ។